Ανακοίνωση για την εξ αποστάσεως διδασκαλία

Αγαπητοί γονείς,

καλημέρα σας.

Ευχόμαστε να είστε όλοι καλά, εσείς και οι οικογένειές σας.

Το σχολείο μας και όλοι εμείς οι εκπαιδευτικοί θέλουμε να δηλώσουμε σε όλους σας,γονείς και μαθητές μας, την ενεργή μας παρουσία, την απόφαση και τη διάθεσή μας να αποτελέσουμε όλοι και όλες μια ομάδα υποστήριξης, αλληλοϋποστήριξης, αλληλεπίδρασης και διάδρασης. Είμαστε εδώ, ενεργοί, επικοινωνούμε και δρούμε.

Σας στέλνουμε, λοιπόν, οδηγίες για τον τρόπο που θα υλοποιήσουμε όλοι μαζί στο προσεχές διάστημα, την εξ αποστάσεως διδασκαλία των μαθητών μας. Από εσάς θέλουμε να προχωρήσετε σύντομα στις ενέργειες που απαιτούνται, προκειμένου να ξεκινήσουμε όσο πιο γρήγορα γίνεται.

Τις οδηγίες του σχολείου επιμελήθηκε ο κ. Σέργιος Γεωργακόπουλος εκπαιδευτικός ΤΠΕ του σχολείου μας και τον ευχαριστούμε πολύ. Πιστεύουμε ότι είναι λιγότερο περίπλοκες και πιο υποβοηθητικές. Τους συνδέσμους και για τα δύο αρχεία θα βρείτε στο τέλος αυτού του άρθρου.

Με την ευχή ότι θα περάσουμε και θα ξεπεράσουμε αυτή τη δοκιμασία,

σας ευχόμαστε…

…Καλή Δύναμη και να προσέχετε τον εαυτό σας και τους γύρω σας.

Από τη Διεύθυνση του σχολείου

Οδηγίες Υπουργείου Παιδείας